Para World Sailing Championship

Mistrovství světa handicapovaných jachtařů

 

Na startu se sešlo 43 závodníků ze všech stále obývaných kontinentů. Pro nás trochu hardcore, neboť v den ukončení (pre)world šla loď z vody, rychle proměřit a stihnout limit jít do vody. Severozápadní vítr o síle 9 uzlů. A  začala má parádní jízda. S dojezdy 1 a 3 jsem se ujal celkového vedení. Za mnou Heiko Kroger a Damien Seguin (FRA).

4 (3)

Následující den byl ve znamení vedra a jižního větru. Vyjeli jsme do pěkných poryvových 20ti uzlů. V úplném závěru rozjížďky vítr lehl na 6 uzlů. Jak to bývá navštívil mne pech, tentokrát na sebe vzal podobu upadlého drátu čerpadla. Měl jsem dobrý start, pak loď zlenivěla a já seděl po pás ve vodě. Závod se změnil v peklo hodinového ručního čerpání. Loď jsem neutopil a dojel za 12. Následovala meteo výstraha a šlo se (rychle) na břeh. Do čela šel Damien a já stále druhý :). Třetí Heiko.

Třetí den … den pobití. Vítr měl v poryvech 32 uzlů a 11 lodí nedojelo.  3 ani nevyjeli. Já se pral s únavou a dojel 13 a 12. Do čela šel Matt druhý Damien a třetí Heiko.

Den 4 …. den krize. Vítr jihozápad 15 uzlů, poryvy 20.  Není moc co popisovat. Dojezdy 14, 19, 23. Bolel mne i malíček na noze. Tož pod peřinu a spát.

Do posledního dne jsem nastoupil na 9. místě. Vítr západ 16 uzlů, v poryvech pěkných 24. Zas na zaďák trhám 8-uzlovou rychlost.

První start se opakuje. Já byl na vzdálenějším konci a nechytl čas. Musel jsem k prámu, abych chytl alespoň minutu před startem a nestihl přejet na výhodnější místo. Tudíž za 17. Posledni rozjížďka za 9 a celkové 11. místo.

Když to tak přeberu 19-ctý na MS 2013, 17-ctý na MS 2014, 14-ctý na MS 2015 a 13-ctý na POH. Takže na top ten si budu muset rok počkat 🙂

World2017