Grand prix Czech republic, aneb Velká cena České republiky v lodní třídě 2.4mR

Svátek svatého Václava se jachtaři z Jachtklubu Máchova jezera Staré Splavy rozhodli oslavit pořádáním Velké ceny České republiky lodní třídy 2.4mR.

Přípravu a propagaci vzal na svá bedra Alex Sadílek, na jehož pozvání dorazil mohutný kontingent závodníků z Německa a Rakouska. Takže bylo na čem stavět, a na startu se sešlo 21 závodníků ze třech států.  

Svatý Václav při nás stál. Na svůj svátek poslal severozápadní vítr. Nutno dodat, že vítr prověřující, nestálý co do směru i síly, která bez problémů atakovala hranici 8 m/s.  Zde se již začala krystalizovat vedoucí dvojice Daniel Bína (CZE) a Christian Bodler (GER). Zejména Daniel odváděl suverénní výkon v podobě vítězství ve 3 rozjížďkách, a zastavil jej až zlomený  stěžeň v poslední rundě. Christian si připsal 3 druhá pořadí a jedno vítězství. Meino Nanninga (GER) ukončil den na třetím místě. Druhý čech Alex Sadílek byl 8 a na pomyslnou českou bednu vystoupil Jirka Bartoň se 14. místem.

DSCF6587

Sobota 29.9 si pro nás nachystala čekání na vítr. Ten se nakonec dostavil v podobě slabé a nestálé. Přesto Láďa Martinec (hlavní rozhodčí) dokázal postavit trať a ukočírovat 2 rozjížďky. O první místo dne se dělili Daniel (2,1) a Christian (1,2). Třetí nejlepší denní výsledek patřil dámě, Karin Hofmann (4,5)(GER). Alex Sadílek stále držel české stříbro a Jirka Bartoň český bronz. A pak …. německá výprava přivezla dva soudky výtečného bavorského piva a tudíž následovala neméně vydařená společenská část akce 🙂

DSCF6556

Neděle 30.9. závěrečný den regaty. Tlakový vítr od Vídně se dostavil až odpoledne a tak jsme měli o zábavu postaráno tím, co tlačil před sebou. Cosi jiho-východo-(a určitě ještě odněkud) o proměnlivé síle 0-4 m/s. Přesto jsme ve větrných mezičasech dokázali dát 3 rozjížďky. Denní vítězství připadlo Danielovi (3, 1, 1) , tradiční druhé místo Christianovi (1,4,2) a třetí pořadí dne obsadil Ingo Hesse (2,5,4). České stříbro v celkovém pořadí si odvezl Alex Sadílek a český bronz po boji Jan Melika.

4bda49a3-ea2e-4834-ac15-42e5132a25df

V závěru nezbývá než poděkovat pořadatelům za výtečně zorganizovanou regatu, zejména Láďovi Martincovi a jeho týmu za bezvadný rozhodcovský výkon v nelehkých podmínkách, i Alexu Sadílkovi za jeho roli styčného důstojníka na břehu.

 

Výsledky:

  1. Daniel Bína (CZE)
  2. Christian Bodler (GER)
  3. Meino Nanninga (GER)
  4. Ingo Hesse (GER)
  5. Alex Sadílek (CZE)

Celkové výsledky jsou k vidění na stránkách Českého svazu jachtingu