«

»

Říj 05

Bronz z Mezinárodního Mistrovství Německa ,Stříbro z Mezinárodního Mistrovství Bavorska

Ale popořádku. Vzhledem k přetrvávajícím problémům s rychlostí nové lodi, zejména na hrubé vodě, jsem domluvil tréning v holandském Lelystadu.

Zde jsme v srpnu a počátku září strávili na vodě 18 úžasných dní ve větru v rozpětí 10 – 28 uzlů … na vodě hladké i v téměř dvoumetrových vlnách. Dobrá věc se podařila, a na závěr soustředění jsem byl schopen “vygumovat” z vody dokonce i Andreho. Děkuji Andrému Rademarkovi(ex vicemistr světa), že svolil být částečně sparing partnerem i trenérem, zároveň Petrovi Čemákovi(Mistr ČR), Cor de Graaffovi(Vicemistr NED) a Bartovi Desaunois za to, že byli mými partnery na vodě.

Tož a pak přímo do Německa, naložit kontejner do Melbourne, kde se jede poslední kvalifikace na Rio. Ač je to neuvěřitelné, 40 stopý kontejner pojme 3 lodi 2.4mR, Sonara a 6 metrový motorový člun.

Doma zbyla historická loď a čtyřleté plachty, soutěžící o titul pavučina roku :)

 

Ve dnech 18.-20. září se konalo Mezinárodní Mistrovství Bavorska na Chiemsee. Celkem se účastnilo 19 lodí, z čehož bylo 8 lodí hendikepovaných. Česká výprava vynikla svou početností 5 lodí – kde byly 4 lodi hendikepované. Poprvé se zůčasnitla skupina trénující na CERE.

Chiemsee, jak už je jeho dobrým zvykem, nás přivítalo sluníčkem a slabým větrem.  Přes komplikace se nakonec odjelo 5 slušných rozjížděk ve větru 4-10uzlů.

Celkové pořadí:

 1. Detlef Muller Bolling(GER)

 2. Christian Bodler(GER)

 3. Daniel Bina(CZE)

5.  Petr Čermák(CZE)

9.  Alexander Sadílek(CZE)

18.  Jitka Burianová(CZE)

19. Jiří Seman(CZE)

Pořadí hendikepovaných:

 1. Detlef Muller Bolling(GER)

 2. Daniel Bína(CZE)

 3. Mathias Kortke(CZE)

 4. Alexander Sadílek(CZE)

7.  Jitka Burianová(CZE)

8. Jiří Seman(CZE)

Ve dnech 2.-4. října se na Plausee konalo Mezinárodní Mistrovství Německa. Od 26.září jsem se zde s Petrem Čermákem zúčastnil tréningu pod vedením Německého státního trenéra Bernda Zirkelbacha.

Zde jsem jednoznačně narazil na limity obstarožního materiálu, zejména na zaďák, kde starý typ kosatkového ráhna neumožňoval jízdu na ostrý zadobok, což jsem v samotném závodě hořce zaplatil ztrátou mnoha míst.

Samotné mistrovství se odehrávalo ve znamení nestálého větru pulsujícího jak v síle, tak i směru. Čili 30° a 6 uzlů – žádná míra. Celé Mistrovství se odehrávalo ve sprintech k nejbližším pruhům větru a snaze se v nich udržet co nejdéle. Až na poslední den, kde se ve stálých 8-10zlech odjeli 3 velmi slušné rozjížďky.

Pro Českou výpravu, skládající se ze 4 lodí, bylo Mistrovství ve znamení Viktora Sadílka, který od počátku odváděl velmi slušné výkony a prakticky do poslední chvíle vedl české pořadí.

Na startu se sešlo velmi slušných 36 lodí ze 3 států, z toho 11 hendikepovaných.

 

Celkové pořadí:

 1. Heiko Kroger(GER)

 2. Lasse Klotzing(GER)

 3. Jurgen Freiheit(GER)

….

6.  Daniel Bína(CZE)

8.  Petr Čermák(CZE)

10. Viktor Sadílek(CZE)

11. Alexander Sadílek(CZE)

 

Pořadí hendikepovaných:

 1. Heiko Kroger(GER)

 2. Lasse Klotzing(GER)

 3. Daniel Bína(CZE)

 4. Alexander Sadílek(CZE)

 

Podrobné výsledky:

http://www.scpc-ev.de/content/regatta/Priencitycup/GesErg-PCC-2-4mr.pdf

 

http://stg-training.sapsailing.com/gwt/Home.html#/regatta/leaderboard/:eventId=c51c9915-a8f0-4a31-a0e2-127d557b7ea0