«

»

Říj 26

Stříbro z otevřeného Mistrovství Belgie

R.Y.C.B.Antwerp City Cup

Ukončení Evropské části sezóny, poslední část série Středoevropského poháru, a Otevřené Mistrovství Belgie – to vše je R.Y.C.B. Antwerp City Cup.

 

Osobně musím Královskému Belgickému klubu poděkovat, že mi umožnil téměř týdenní přípravu, která byla zároveň i mým posledním tréningem před odletem na kvalifikaci do Ria v australském Melbourne.

 

Přívětivý klub přilákal evropskou elitu lodní třídy 2.4 mR . Britská výprava byla vedena Megan Pascoe, která patří do světové hendicapované top 6 již 9 let a Ianem Stowem – Mistrem Spojeného Království pro rok 2015.

Nizozemská výprava přivezla kompletní medailovou sestavu ze svého národního šampionátu, posílenou Jana ten Hoeva – Mistra Evropy lodní třídy O Jola.

 

Německou ekvipu vedl Eberhard Bieberitz – Mistr Světa Finn Masters.

 

Českou republiku  reprezentovala má maličkost,  posílená Sašou Sadílkem.

 

Zkrátka a dobře – 21 lodí, 5 národů, 6 hendicapovaných  lodí. . A asi nejsilnější sestava v historii Belgického šampionátu.

 

Galgenweel přichystalo komplikované podmínky, kde se v průběhu 4 dní odjelo 7 rozjížděk, vše v proměnlivém větru o síle 2-8 uzlů.

V slabším větru bezkonkurenčně poli kralovala Megan Pascoe, když přifouklo, výrazně jsem zrychlil.

 

V konečném součtu se tři rozjížďky stali Meganinou kořistí, ve třech rozjížďkách jsem zvítězil já, jedna vítězná rozjížďka patří Eberhardu Bieberitzovi.

 

V konečném počítání jsem Megan podlehl o celý jeden bod.

 

Tréningový plán nese na posledních regatách své ovoce, čímž děkuji mému týmu i Andre Rademakerovy za výdrž i jachtařské know how.  Také prosím –  držte nám palce i v Melbourne.

Celkové výsledky:

  1. Megan Pascoe(GBR)

  2. Daniel Bína(CZE)

  3. Jan ten Hoeve(NED)

…..

15. Alex Sadílek(CZE)

Pořadí hendicapovaných:

  1. Megan Pascoe(GBR)

  2. Daniel Bína(CZE)

  3. Detlef Muller-Boling(GER)

  4. Alex Sadílek(CZE)

…. jo a pokud máte zájem, kompletní výsledky jsou zde :-) http://rycb.be/PDF-formulieren/RYCB-ACC-2015_RESULTS-final.pdf